sevgi ile ilgi kompozisyon

sevgi ile ilgi kompozisyon

Hayatın Yapı Taşı: Sevgi!

İnsan ömrü ortalama 70 ila 80 yıl arasında değişiyor. Bu hayatı ise bir şeyler uğruna harcamak gerekiyor. Hayatta herhangi bir amacı olan her insanın bu amaç için uğraşması gerekiyor ki; bu uğraş için de sevgi gerekiyor. Sevgi hayatta karşılaşılabilecek en temel duygulardan biri. Her şeye karşı duyulabilen bu his insanı insan yapan en belirgin özelliklerden.

Sevginin var olmasıyla insanlar arasındaki iletişim artar ve dünya daha yaşanabilir bir hal alır. Sevgi ile yaşama huzur ve güzellik enjekte edilebilir. İnsan her ne kadar sosyal bir varlık olsa da her zaman sevgiyle iç içe olması gerekir. Belki de sevgiyi diğer duygu ve hislerden arındıran şey herkes tarafından hissedilmiş olmasıdır.

Sevginin varlığı ile güzelleşen ve daha yaşanabilir bir hal alan dünya, yine sevgiyle büyüyecek ve güzelleşecektir. Sevgi öğrenilebilir, unutulabilir fakat varlığı asla inkâr edilemez. Bu yüzdendir ki insanın var oluşundan bu yana hayatının her evresinde olmuştur. Sevginin diğer duygulardan farklı olan tek bir yönü vardır; o da yaşanmışlığının inkâr edilememesidir.

Sevgi insanın varoluş nedenidir. Hayatta kalma çabasının en temel sebebidir. İnsanlar yüzyıllar boyu sevdikleri şeyler için savaşmışlar ve bu uğurda yaşamlarını tüketmişlerdir. Hayatın her alanında karşınıza çıkacak sevginin varlığı size her zaman güç verecektir. Sadece dikkat etmeniz gereken şey sevginizin farkında olmanızdır.

Mutlaka Okumalısınız  15 Temmuz Kompozisyonu