Eğitim İle İlgili Kompozisyon

Bizler yeryüzünde ki en akıllı canlılar olarak iyi bir eğitimi isteriz. Çünkü eğitim olmadan insanlar arasında ki iletişimimizde kopukluklar olabilir. Neyi nerede, nasıl yapacağımızı iyi bilmemiz gerekiyor. Sadece iletişim için değil sosyal hayatımızda da eğitim çok önemlidir. Mesela çok beğendiğimiz bir müzik aleti var diyelim. Bunu çalmayı çok istiyorsunuz ama bir türlü beceremiyorsunuz. Aklınıza ilk olarak ne gelecek? Tabii ki bunu çalmayı bilen bir kişiden yardım almak.

Düzenli bir şekilde öğrendikten sonra artık sizde bu aleti çalabildiğimizi göreceksiniz. Bu demek oluyor ki eğitim, hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Hem hobilerimiz için hem de toplum için faydalı bir birey olmanın yolu sağlam ve eğlenceli bir eğitimden geçiyor. Küçük yaştan itibaren almaya başladığımız eğitimi tamamladıktan sonra meslek sahibi oluyoruz.

İlk iş günümüzde dahi işi nasıl yapacağımızı öğreten birisi muhakkak oluyor. Eğitimin bu kadar yararlı olmasından sonra bunu beğenmeyen bazı insanlar da çıkıyor karşımıza. Hatta eğitim gören insanlara farklı gözle bile bakabiliyorlar. Çünkü genelde bu insanlar eğitimden yararlanmamış, nasıl bir güzellik olduğunu fark edememiş bireylerdir. Eğitim bizleri alçaltan veya zarar veren bir şey değildir. Aksine bizim hayatımıza şekil veren ve düzene sokan bir sistemdir sadece. Çevremizde de görüyoruz ki hayvanlara bile eğitim vererek insanmış gibi davranmasını sağlayabiliyorlar. İşte bu iyi bir eğitimin güzel bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Mutlaka Okumalısınız  Çanakkale Destanı Hakkında Kompozisyon