15 temmuz destanı kompozisyon

15 Temmuz Kompozisyonu

İnsanlar birlik ve beraberlik içerisinde yaşamayı çok istemiş olsalar da bunu ne yazık ki gerçekleştirmeleri pekte kolay olmuyor. Tabiri caizse başa bir musibet gelmesi gerekiyor sanki. 15 Temmuz 2016 günü Türkiye’ye bir darbe girişimi yapıldı. Vatandaşların birçoğu bunu ilk başta doğru olarak görmese de çok vakit geçmeden sala sesleri bütün şehirlerde yankılanınca gerçekler ortaya çıkmıştı.

Kurulan büyük bir komplo ve çok iyi planlanmış bir darbe maddeleri tıkır tıkır işlemeye devam ediyordu onlara göre. İlk başta planlarının büyük bir kısmı istedikleri gibi gidiyordu ta ki halk bunu fark edinceye kadar. Tabii halk dediysek hepsi de değil elbette. Vatanına suikast kuran bu hainlere karşı dimdik durmak yerine kaçmayı tercih eden bir halkta vardı ne yazık ki. Sokağa çıkan bütün insanlar bir olup hainlere karşı direnmeye başladılar. Canları yandı, kurşunlar sıkıldı. Fakat ne kadar vicdansızlık yapılsa da halk korkmadı ve vatanını korumak için elinden geleni yaptı.

Zaman geçtikçe bu vicdansız insanlar anladılar ki tankla, tüfekle bu milleti durdurmak kolay değil. Bu yüzden hain planlarından vazgeçip teslim olma yoluna gittiler. Darbe gecesinin ardından haftalarca bütün şehir meydanlarında vatandaşlar nöbet tuttular. Böyle aziz bir vatanı böyle kalleş insanlara bırakmayı hiçbirimiz istemeyiz elbette. Şuan da nasıl güzel bir hayat sürmeye devam ediyorsak, bunu şehit olan kardeşlerimize borçluyuz.

Mutlaka Okumalısınız  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı